HLÁŠENÍ ROZHLASU - 18.5.2023

V úterý 23. května můžete v prostorách úřadu městyse Pozořice, v místní knihovně, navštívit mobilní klientské pracoviště Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP ČR), které bude k dispozici od 8:00 do 12:00 hodin.

V rámci mobilního klientského pracoviště budou poskytovány služby a servis VZP ČR:

  • nabídka a zpracování aktuálních benefitů a příspěvků z Fondu prevence,
  • příjem a zpracování dokladů veřejného zdravotního pojištění od pojištěnců, zaměstnavatelů, poskytovatelů zdravotních služeb,
  • řešení požadavků pojištěnců ve vztahu k veřejnému zdravotnímu pojištění,
  • aplikace Moje VZP,
  • přehledy OSVČ.

VZP se těší na Vaši návštěvu.

V úterý 23. května 2023 od 14 do 16 hodin můžete opět navštívit poradkyni v oblasti sociálních služeb v prostoru sousedícím s knihovnou městyse Pozořice. Pomůže Vám zorientovat se v oblasti sociálních dávek, s přípravou žádosti, jak postupovat při hledání dodavatele energií a přepisu smluv na dodávku energií a nabídne řešení pro složité životní situace. Služba je poskytována zdarma.

MAS Slavkovské bojiště si Vás dovoluje informovat, v reakci na vyhlášení druhé výzvy Nová zelená úsporám Light, že zdarma nabízí poradenství a pomoc s podáním žádosti o dotaci na opatření zateplení. Dotace je určena pro nízkopříjmové domácnosti, a to seniory, osoby pobírající invalidní důchod III. stupně a domácnosti pobírající příspěvek na bydlení. Žadatel musí mít v nemovitosti trvalé bydliště začínající před 12.9.2022 a být vlastníkem či spoluvlastníkem dané nemovitosti. Je možno žádat na výměnu oken, vchodových dveří, zateplení fasády, podlahy, stropů a střechy. Nově lze též požádat na fotovoltaiku či fototermiku sloužící k ohřevu vody. V případě zájmu kontaktujte kancelář MAS Slavkovské bojiště na telefonních číslech 732 512 635 nebo 777 864 704. 

Kulturní akce:

Lesní školka Stromík a lesní klub Jezerka v Pozořicích pořádá tradiční benefiční odpoledne v sobotu 20. května od 14:00 hod. Přijďte si užít hudbu, divadlo, kreativní divadelní dílnu, jarní zahradu, domácí občerstvení, keramickou dílnu, malování na oblicej, jarmark, grill, knižní bazarek, wine tasting i tombolu plnou parádních cen. Vstupné dobrovolné. Akce se koná za každého počasí.

Obec Tvarožná a Tvaroženské ženské zvou na Krojovanou slavnost s dechovou hudbou ZLAŤANKA při vzpomínce na narození kapelníka Julia Antoše v neděli 21.května. Ve 14:30 – zahájení u KD Kosmák. 15:00–20:00 připomínka u pamětní desky Julia Antoše a průvod obcí. Odpolední zábava v areálu KD Kosmák. Vstupné dobrovolné. Krojovaní místní i přespolní jsou srdečně vítáni.

Základní umělecká škola Pozořice zve na VII. ročník ZUŠ Open ve veřejném prostoru v Pozořicích dne 24.května v 15:00 první představení a v 17:00 druhé přestavení. Festival se uskuteční v ulici V Zámku před Orlovnou, v případě nepříznivého počasí v Dělnickém domě.

Nabídka služeb:

Kamenictví Šafránek oznamuje, že v sobotu 20.5. v čase 11:00–11:30 bude přijímat objednávky na místním hřbitově.

  Prosím čekejte...